Cukierki reklamowe w księgarniach

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach działania o charakterze marketingowym są absolutnie niezbędne i tylko firmy, które je prowadzą mogą utrzymać się na rynku oraz ewentualnie pozyskiwać nowych klientów. Jest to kwestia, która dotyczy każdej branży, w tym także także sklepów stacjonarnych. W ich przypadku podstawą jest odróżnienie się od konkurencji. Jako przykład działań, które sklepy mogą prowadzić, podać można dystrybucję gadżetów reklamowych, które mają tę zaletę, że zwykle są tańsze niż innego rodzaju reklamy, jak np. reklama w prasie czy innych środkach masowego przekazu.

W rezultacie gadżety reklamowe spotkać można w rosnącej liczbie punktów handlowych. Jako przykład podać można księgarnie, ponieważ są to punkty, których z jednej strony pojawia się coraz więcej, z drugiej natomiast mamy do czynienia z ich wyspecjalizowaniem: prawie każda poświęcona jest przede wszystkim jednej głównej tematyce (księgarnia językowa, księgarnia szkolna, księgarnia podróżnicza, itp.). Dystrybucja gadżetów, jak choćby cukierki reklamowe, jest w takich miejscach coraz częściej spotykana.

Dlaczego wybrano właśnie cukierki reklamowe? Ponieważ ich koszt produkcji jest niski, co oznacza, że przeciętna księgarnia może sobie na ich dystrybucję raz na jakiś czas pozwolić. Po drugie cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, tzn. osób odwiedzających księgarnie. Popularność ta natomiast wynika z faktu, że praktycznie wszyscy lubią słodycze, a więc cukierki również.

Cukierki reklamowe mogą być w księgarniach rozdawane na dwa podstawowe sposoby. Pierwszym z nich jest rozdawanie każdemu, kto przekroczy próg księgarni. Cukierki mogą być wówczas bądź wręczane przez personel, bądź też być wystawione do swobodnego częstowania się w miejscu widocznym i powszechnie dostępnym. Inną metodą dystrybucji jest rozdawanie klientom, którzy zakupili konkretne pozycje bądź konkretne ilości książek, lub też wszystkim, którzy kupili cokolwiek. Wówczas dystrybucja polegać będzie na „nagradzaniu” klientów za fakt dokonania zakupów w danej księgarni.