Baloniki reklamowe lateksowe oraz foliowe – co to za produkty?

Baloniki reklamowe
Baloniki reklamowe

Balony to gadżet reklamowy, który wykorzystać można na dziesiątki różnych sposobów. Tego typu produkty stosowane są podczas konferencji i targów branżowych, a także imprez plenerowych takich, jak koncerty, pikniki czy festyny. Dostępne na rynku baloniki różnić mogą się od siebie między innymi kształtem. Spotkać można się z modelami w formie liter, cyfr, zwierząt czy postaci z popularnych kreskówek. Jeśli chodzi o wielkość balonów, przeważnie waha się ona od dziewięciu do dwunastu cali. Najczęściej spotkać można się z modelami foliowymi oraz lateksowymi. Czym charakteryzują się tego typu produkty?Baloniki reklamowe lateksowe są produktami jednorazowymi. Zamykać należy je bardzo szczelnie, najlepiej przez zasupłanie ich końcówki. Zastosowanie sznurków lub wstążek przyczynić może się do przyspieszonego ulatniania helu. W przypadku tego typu balonów nie należy również stosować specjalnych zapinek, które nie zagwarantują optymalnej szczelności. Lateks, jako że jest materiałem naturalnym, ulega utlenieniu, co sprawia, że po pewnym czasie taki balon staje się coraz bardziej kruchy oraz elastyczny. Produkty reklamowe wypełniane helem unoszą się w powietrzu przez okres około 6 do 12 godzin. Czas ten można jednak wydłużyć przez zastosowanie specjalnego żelu uszczelniającego, który sprawi, że balonik unosić będzie się nawet przez 30 dni.

Baloniki reklamowe wykonane z folii, teoretycznie, nadają się zarówno do dopełniania, jak i ponownego napełniania – czy to powietrzem czy helem. Należy tu jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż w czasie spuszczania gazu dojść może do uszkodzeń. W konsekwencji tego niemożliwe może stać się ponowne napełnienie balonu i odzyskanie jego naturalnego, estetycznego wyglądu.

Baloniki reklamowe wyposażone mogą być w dwa rodzaje końcówek. W przypadku większych modeli najczęściej mamy do czynienia z samozamykającym się wentylem, który to nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Tego typu balony napełnia się z zastosowaniem wąskiej końcówki, którą montuje się na butli lub wężyku. Jeżeli mamy do czynienia z mniejszymi produktami, napełnia się one z użyciem zgrzewarki, co pozwala na szczelne zamknięcie balonika.